Kako lahko ozdravite hud prhljaj? Prhljaj je izredno pogost proces ali stanje kože, pri katerem skoraj vsi ljudje enkrat v življenju trpijo kljub starosti, sicer etnični pripadnosti. To je boleča in neprijetna težava, za katero je značilno suho, bodičasto lasišče zaradi luščenja kosmičev, ki se sicer grudijo. Ne lajša takoj lasišča, ampak tudi ušesa, obrvi, stranice nosu, brado in manj pogosto osrednji del prsnega koša.
Močan prhljaj je običajno posledica presežka naravne glive na človeškem lasišču. Za zdravljenje so na voljo medicinski šamponi proti prhljaju. Pri dojenčkih je znan kot “zibelka”, medtem ko je v najstniških letih na kratko opisan kot “druff”. Boljši primeri lahko povzročijo močno srbenje, neustavljivo praskanje in pekoč občutek.
Domača sredstva za zdravljenje hudega prhljaja:-
Tu je seznam 9 učinkovitih sredstev za hude težave s prhljajem.
1. Šampon proti prhljaju:
Za šamponiranje las s temi izdelki je zelo pomembno, da enkrat na dan čakate na simptome, ki so pod kontrolo, nato pa dvakrat trikrat na teden. Zato mora ta šampon vključevati premogov katran, selenov sulfid, salicilno kislino, ketokonazol, cinkov pirition itd..
2. Izogibajte se stresu:
Če želite pozdraviti prhljaj na laseh, se morate izogniti stresu in zaskrbljujočim situacijam. Vedeti morate, da je stres odgovoren za nastanek prhljaja. Poskusite odpraviti stres, sicer ga stres skrčite na ekstra zdrave in učinkovite načine.
3. Zdrava prehrana:
Zaužijte zdravo prehrano. Karkoli vnesete v svoje telo, je v trku s tem, s čim se vaše telo odzove. Presežek škodljive hrane, kot so hitra hrana, sladka hrana itd., Bo pogosto vplival na težave z lasiščem, kožo ali lasmi.
4. Sol:
Sol ima učinkovito vlogo pri prhljaju, je naravni piling, saj odstranjuje dodatna olja in odmrle kožne luske. Vzemite 3 žlice soli in sol nežno vtrite v lasišče, sicer je suho, sicer nekoliko vlažno 2-3 minute. Nato takoj šamponirajte in ponovite ta postopek enkrat na teden.
Preberi več: Sol za prhljaj
5. Semena piskavice:
Nekaj semen piskavice namočite za celo noč, naslednje jutro ga zmeljete, da dobite fino pasto. To pasto namažite po vsej glavi in jo pustite približno pol ure. Nato sperite s šamponom. Ta postopek ponovite dvakrat na teden.
6. Umijte znoj:
Vedeti morate, da lahko znoj moti lasišče. Ko se znojite, se čim prej stuširajte in uporabite šampon. Znoj pospešuje luščenje kožnih celic in draži lasišče.
7. Jabolčni kis:
Kis je različnih vrst, kot je rahlo kisel, medtem ko so šamponi močno alkalni glede na pH. Kisavost v kisu lahko pomaga ubiti bakterije in rast gliv na lasišču, poleg tega pa odstrani vse nakopičene izdelke iz izdelkov za nego las. Jabolčni kis v vodi zmešajte v razmerju 1: 3; ker je večji del mešanice. Kis povežite z lasiščem na začetku tuširanja in izpiranjem na koncu. Če želite doseči želene rezultate, ponovite to zdravljenje.
8. Kačja buča:
Sok iz kačje buče ima pomembno vlogo pri preprečevanju in zdravljenju prhljaja. Zato morate na lasišču in laseh očistiti sok. To običajno zdravilo proti prhljaju lahko razvrstite s svežim sokom pese, da povečate njegovo vrednost.
9. Olje čajevca:
Medicinsko je dokazano, da je olje čajevca naravno protiglivično in dobro antiseptično sredstvo. Zato v šamponu združite 5-10 kapljic olja čajevca in si lase sperite kot običajno. Šamponirajte lase, zmešajte 1 žlico olja čajevca, nagnjenega k 1 skodelici tople vode, sicer sok aloe vere, razpršite po lasišču in pustite, da sedi nekaj minut. Odstranite dodatno vlago, vendar se izogibajte pranju.